У сучасних умовах розвитку національної освіти виняткового значення набуває науково-методична робота, головною метою якої є створення умов для підвищення науково-теоретичного, методичного, психолого-педагогічного рівня вчителів, а також оволодіння професійними компетентностями. Робота районного методичного об’єднання вчителів географії орієнтована на інноваційну, організаторську, змістовну, мотиваційну діяльність.
Саме тому, 15 листопада 2018 року відбулося районне методичне об’єднання вчителів географії, яке розпочало свою роботу з Шиловецької ЗОШ І-ІІІст. Це була не просто зустріч однодумців, а плідна співпраця і обмін досвідом. Вчитель географії Рябой Лариса Олександрівна та методист Василенко Галина Макарівна підготували цікаву програму для запрошених. Розпочалася зустріч із знайомства зі школою – візитки, а далі був огляд історико-краєзнавчої експозиції, що діє у школі, незвична екскурсія залом бойової слави, який є пам’яттю про загиблих у Великій Вітчизняній війні, у Афганістані, пам’яттю про героїв Небесної сотні та учасників АТО.
Продовженням роботи був педагогічний міст між вчителями географії Хотинського та Глибоцького районів, який розпочав роботу з Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Цікавою була зустріч з методистом Лазурко Світланою Іллівною та директором центру Дудко Анатолієм Петровичем, який розповів про роботу центру, їх успіхи та досягнення.
Родзинкою роботи було відвідування світового центру старообрядництва — монастиря у с. Біла Криниця. Також вчителі із захопленням відвідали Старововчинецький краєзнавчий музей імені І.К. Топала.
Раціональне поєднання колективної мудрості та індивідуальної творчості дає змогу віднаходити нові шляхи до вершин педагогічної майстерності, що ґрунтується на взаємоповазі, вмінні радіти за успіхи іншого і вітати те, що вирізняє кожного з-поміж решти, – самобутню творчу індивідуальність.