2023-2024 I СЕМЕСТР

Учні, батьки і учителі взяли участь у акції «Різдво у пікселі». Під час проведення акції зібрано 10487 гривень. За ці кошти придбано для наших захисників 40 упаковок теплих шкарпеток і 115 пар рукавиць.
Щиро дякуємо усім за допомогу!!!
Разом — ми сила!
Все буде Україна!!! 💙💛
Паляниця… Хліб… Здавалося б, що ж тут такого — звичайний продукт харчування. Але скільки для кожного з нас постає за цим звичайним словом! Неосяжне пшеничне поле, на якому мов пливе комбайн…, золотаве зерно, що переливається в натруджених долонях
хлібороба…, духмяна паляниця на вишиваному рушнику, якою зустрічають гостей. Ось і виходить, що хліб — це щось значно більше, вагомішеі дорожче, «він є основою основ».
У час військових дій, ще більше усвідомлюєш значимість рідної землі і цінність хліба.
Тож нехай душа кожного буде такою ж величною і чесною, як безкрає пшеничне поле, хай зажди буде пахучий хліб на нашому столі!
Щоб ми ніколи не втратили смаку українського хліба!💙💛
📗Гарну книгу часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче….
Учні 2 класу з класним керівником Галина Мельничук провели бібліотечний урок-свято «Посвята у читачі». До учнів на свято завітали Книжка, Королева книг, Барвінок і Ромашка, Книжковий лікар.
На святі звучали вірші, пісні, частіки.
Яна Стрільчук нагородила кращих читачів і вручила «Пам’ятки читачеві»
‼️ОТОЖ, шануймо, бережімо, ЧИТАЙМО книжки, бо у них мудрість, розум… 💙💛
Сьогодні наші одинадцятикласники зустрілись з учасником бойових дій на Сході Богданом Руснаком, який у складний для країни час став на захист своєї рідної землі, свого дому, родини, заради щасливого майбутнього. Воїн розповів учням про нелегкі бойові будні, умови життя, про відносини з місцевим населенням, про підступні вилазки ворога, про життя між боями, настрій військових та добровольців. Наголосив на важливості допризовної підготовки та військово-патріотичного виховання, що в часи воєнної загрози є пріоритетним для кожного учня школи та України.
Підтримка учнів для воїна є надзвичайно важливою. Його емоційне спілкування з учнями було наскрізь пронизане любов’ю до України, прагненням захищати рідну землю і вірою в перемогу.
Приємним сюрпризом стала розповідь Богдана про подаровану на День народження побратимами гітару, і виконання ним пісні. Заключним акордом зустрічі стала спільна світлина і виконання учнями разом з учителями і Богданом пісні «Ой у лузі червона калина»
За сто днів перебування у школі наші першокласники мали безліч цікавих уроків, ранкові кола, веселі перерви та руханки, навчались спостерігати за природою, творити своїми руками цікаві речі. За цей час діти стали дружним 1 класом.
До наших школяриків завітало свято, якого вони з нетерпінням чекали. Наші першачки святкують свій перший ювілей – «100 днів у школі».
З давніх-давен Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.
Узимку, коли завершувалися роботи частішали дівочі та парубочі гуляння.
От і ми сьогодні ненадовго повернулися в минуле та завітали на українські вечорниці, щоб відчути красу стародавніх українських обрядів.
У 3-А класі нашого закладу освіти відбулося свято «Рости щасливою, дитино!»
У виступі прозвучали слова щирої подяки батькам, рідним, друзям, вчителям за щасливе дитинство! За можливість жити у мирному куточку свого рідного краю! За мрії дітей малювати рідну Україну без війни! Бо одна в нас така Україна!!!
Цьогоріч наші учні долучились до
Акції — «Бути своїми», що означає звʼязок між поколіннями, подолання прірви між відомими літераторами й нами, читачами.
Обговорення відомих творів та голосні читання, були присвячені 130-річчю Миколи Хвильового.
Уривок з новели «Я- романтика», читає учиниця 8 класу Черновська Катерина.
Уривок з новели «Дорога й ластівка» учениця 8 класу Бабин Даніела.
Ще одна перемога!🎉🎉🎉
У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства у 2023 році» на базі ІППОЧО було проведено обласний конкурс дитячих малюнків «Світ проти насильства».
Вітаємо ученицю 8 класу Рябой Ольгу з перемогою у конкурсі!!!🎉🎉🎉
7 грудня у світі відзначають День української хустки. Саме українська хустка об’єднує жіночі покоління і передається як родинна цінність від матері до доньки.
Учні 1-11класів приєднались до флешмобу «Зроби фото з хусткою».
6 грудня ми відзначаємо День Збройних Сил України. Це свято тих, хто просто зараз боронить нашу країну від підступного ворога. Свято тих, завдяки кому ми можемо жити, працювати, почуватися в безпеці.
Сьогоднішній день у нашому закладі освіти розпочався словами вдячності героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо – жовтий прапор свободи в нашій державі Україна, та презентацією команди «Повстанці», яка представлятиме наш заклад освіти у військово-патріотичній грі «Сокіл-Джура»
Миколай продовжує свої добрі справи щодня, щохвилини…
Помічник святого Миколая кожен воїн ЗСУ, завдяки якому ми всі ще живі і зараз в Україні, а не на чужині.
Помічник святого Миколая кожен, хто так чи інакше допомагає армії перемогти ворога.
Кожна мати, що береже, свою дитину; кожна бабуся, що молиться за своїх онуків.
Миколай з помічниками завітав і до наших учнів
Сьогодні олімпіадну естафету підхопили юні майстри та майстрині Клішковецької ТГ, беручи участь у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання (технологій).
Хлопці й дівчата демонстрували свої знання та вміння в двох турах: теоретичний етап і практична робота.
Теоретичний тур включає тестові завдання з питань, що охоплюють основні види навчальної діяльності на уроках трудового навчання.
Практична робота передбачає виготовлення та оздоблення виробу із запропонованого набору матеріалів та інструментів (пристосувань) із застосуванням операцій ручної та механізованої обробки конструкційних матеріалів.
Після завершення виготовлення, учасники презентують свій виріб перед членами журі.
Оцінювалось дотримання правил культури та безпеки праці, підготовка інструменту та обладнання до роботи, точність та технологія виготовлення виробу, дотримання норм часу, складність декоративного оформлення.
Переможцям ІІ етапу бажаємо успіхів у подальших змаганнях!
Знай наших!💪
Вітаємо учня 5- б класу Токаря Максима з перемогою (ІІ місце) на чемпіонаті Чернівецької області з панкратіону
Нові досягнення наших учнів!!!
Вітаємо ученицю 10-го класу Московчук Анну з перемогою (ІІ місце) на щорічному фестивалі-конкурсі патріотичної пісні «Заспіваймо пісню за Україну» в пам’ять загиблих героїв.
Ще одна перемога!!!
Вітаємо ученицю 9-а класу з перемогою (ІІІ місце) на обласному етапі Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді»Моя Батьківщина — Україна»
ЗАПАЛІМО СВІЧУ У ДУШІ!🔥
Запалімо свічу у вікні…
Як за Правдою світ зголоднів!
Нас мільйонами клали до ям,
Прищепляли живим забуття,
Колосок виривали з руки,
Нерожденним гасили зірки,
Наші долі в’язали вузлом,
Вишкрібали майбутнє нам з лон,
Плюндрували усе нам святе,
Доки Голод жер наших дітей….
Запалімо свічу — най горить,
Не загасять лампадок вітри —
А роздмухують в серці вогні,
Що священний розбудять в нас гнів,
З душ поснулих зірвуть пелену,
Сплатять борг за ненашу вину,
Постирають минулі страхи,
Відпокутують Роду гріхи…
Запалімо свічу, запалім,
Аби Бог нас почув —
Відмолім
Наших предків, чий тлін у полях —
Ради наших дітей і життя! 🇺🇦
У рамках Тижня безпеки дорожнього руху медичною сестрою Світлана Банарь та вчителем ЗУ Едік Антонюк проведено практичне заняття з надання домедичної допомоги для учнів 11 класу
Вітання переможцям!!!
Учнівський екологічний конгрес «Живи, Земле» відбувся в комунальному закладі «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»
ІІ місце в номінації «Природоохоронні території»
Чорна Анастасія і Кушнір Денис
ІІІ місце в номінації «Охорона водних ресурсів»
Маковейчук Аріна і Антонюк Ілля
Потреба у безпеці є однією з базових потреб людини, а співпраця всіх членів громади — найкращий спосіб її забезпечити. Дуже важливо створити безпечне середовище для дітей. Його можна досягти завдяки взаємодії всіх небайдужих членів громади. Вчителі — важливі. Вони є містком між дітьми і батьками, отже — і всієї громади.
9 листопада з вчителями ОЗО » Шиловецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів » проведено тренінгове заняття » Міжвідомча взаємодія » із циклу тренінгів «Безпечна громада» в межах проєкту » Про. Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей».
Заняття проводилося з метою актуалізації безпекових питань, глибшого розуміння цієї теми, усвідомлення важливості формули
» Безпечне середовище + безпечний дорослий = дитина в безпеці». Педагоги отримали новий досвід, який вони зможуть використати в роботі з батьками та учнями.
Сім’я, родина… Яке це щастя, коли дитина росте в атмосфері любові, ласки, доброти, турботи, уваги… Тоді всі щасливі.
Слова вдячності дідусям і бабусям, які ведуть своїх дітей і онуків у нелегке, але таке цікаве і бурхливе життя, вчать їх працювати, вчитися, творити добро і світити ясним промінчиком у житті для інших, нести у цей світ тепло, щастя, любов і доброту висловили учні 4-го класу.
У переддень Свята бабусі і дідуся ми всі низько схиляємось перед дідусями і бабусями, тому що вони виростили добрими і мудрими своїх дітей, а тепер передають свій досвід онукам. Доземний вам уклін, дорогі бабусі і дідусі! Довгого і доброго вам віку у здоров’і і повазі!
Радіодиктант національної єдності -2023.
Учні 8-11-х класів.
Мандрувати у часі виявляється можливо. Учні 8-го, 7-х класів змоли преміститися у 17 століття відвідавши 5 замків Поділля у Бучачі, Чорткові, Рукомиші та Язлівці.
Замки України завжди оповиті старовинними легендами. Одна справа – прочитати дітям історії про неприступні цитаделі, зовсім інше – показати їх велич наяву. Не втрачайте часу! Вибирайте маршрут і вирушайте в подорож по замках.
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Турбота про нього – надважливе завдання у сучасних реаліях. Доведено, що психічне здоров’я може вплинути на фізичний стан нашого організму і призвести до тяжких хвороб. Тож дуже важливо попередити негативні емоційні стани, зберегти баланс і навчитися регулювати свої емоції і поведінку. Саме з цією метою психологічна служба нашого закладу освіти провела заняття батьківського всеобучу з елементами тренінгу «Як захистити своє ментальне здоров’я в умовах постійного стресу».
Під час заняття батьки отримали необхідну інформацію про стрес та методи гармонізації психофізичного стану, навчилися використовувати психотехніки для стабілізації та зняття емоційної напруги, котрі допоможуть їм стабілізувати власний стан та надати підтримку своїм дітям. Адже почуття безпеки та захищеності – це найважливіше, що можуть дати батьки своїм дітям.
Нарешті ми зустрілися…
Саме такими словами можна описати цю зустріч дев’ятикласників з нашим захисником Роборчуком Олександром Васильовичем.
Ми планували її майже рік, чотири рази Олександр Васильович приходив до школи і всі чотири рази нам заважали затяжні повітряні тривоги. Але ми все одно зустрілися.
Воїн розповів учням про нелегкі бойові будні, умови життя, про відносини з місцевим населенням, про підступні вилазки ворога, про життя між боями, настрій військових та добровольців.
Час сплинув непомітно. Діти, затамувавши подих, слухали розповідь.У багатьох на очах з’явилися сльози. Ніхто не залишився байдужим. Адже діти спілкувались з людиною сильної волі, міцного характеру, впевненим у собі патріотом України.
Лист до солдата…
Шановний, Кушнір Ігоре!
Ти пішов воювати з першого дня війни. Завжди горів війною, історією та Україною. Твоя мужність, кмітливість та героїзм били через край. Воював під Києвом, Черніговом та Ізюмом, і навіть після поранення не повернувся додому, а знову пішов на передову, сказавши: «Я бачив, як помер 20-річний хлопець, не можу повернутись!». Ми всією великою родиною чекали твого повернення 5 місяців… Твоє тіло десь лежить під Миколаївкою, територія якої зараз під окупантами, через що, ми півтора року не можемо тебе похоронити. Пройшовши біль, втому та переживання, ми ще чекаємо тебе, дядьку Ігоре.
Шилівці — це наша гордість! Ми любимо їх природу, багаті надра, а особливо, працьовитих, волелюбних, привітних і талановитих людей. Шилівці — це рідна домівка, привітні посмішки і сяючі очі людей. Шилівці в кожному колосочку, в кожній квіточці, краплинці роси, в кожній гілочці, в щебетанні пташок, шепоті струмка… Їх не можна не любити, ними не можна не захоплюватися.
На базі нашого закладу освіти відбувся Light travel-семінар «Хай вічно б’ється живе серце природи!» Учасники семінару мали можливість відвідати знакові місця нашого села, ознайомитись з його легендами, географією, червонокнижними рослинами і тваринами, хімічним складом води у різних місцях та закликами агітбригади про збереження природи рідного краю. Зупинялись на таких локаціях: біля річки Рингач, в урочищі «Березина», біля Шипота, на найвищій точці села — біля Хреста, і біля Шиловецького дуба-старожила.
Дякуємо кожному хто доклав зусиль для підготовки та проведення семінару, вклав частку душі для представлення нашого села: учням, які гідно представили наш навчальний заклад; вчителям, які організували і провели пошукову роботу; батькам, за підтримку і розуміння; господарям, які підтримують порядок на знакових місцях рідного села.
Жовтень — місяць, коли українці вшановують захисників та захисниць країни, які вже десятий рік дають відсіч російській агресії. В Україні триває повномасштабна війна, і вшанувати подвиг військових зараз особливо важливо. Тільки завдяки їм наша Батьківщина зберігає свою незалежність.
Учні 6-х класів сьогодні мали можливість зустрітися з учасниками бойових дій на Сході старшим сержантом Мельничуком Олегом Анатолійовичем та старшим солдатом Вівчарюком Олександром Миколайовичем взявши участь у виховному заході присвяченому Дню Захисників та Захисниць
«Вірю в майбутнє твоє, Україно!» 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Гості поділилися з учнями спогадами і своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але й вчинками доводити це. Кожен з них висловив думку про те, що тільки в єдності наша сила.
З Міжнародним днем туризму!!!
Нехай всі дороги будуть відкриті, цілі досягнуті, а бажання — виконані.
Гуманітарна допомога від Шиловецького старостинського округу доставлена на передову.
Зібрали 15 наборів продуктів харчування, як завжди. Також засоби гігієни та необхідний одяг. Особливо сподобалися хлопцям шиловецькі солодкі кавуни та персики.
Вагомий вклад до збору продуктів та коштів внесли вчителі школи. Вони напекли у шкільній їдальні хліба та вертутів, нажарили котлет, печінки тощо. Також кошти, які були зібрані 1 вересня під час акції «Донат замість букета», були добавлені до зібраних селом коштів на купівлю лопат штикових, дисків для коси, ножівки по дереву, які замовляли хлопці.
Маскувальні сітки придбали та передали жінки, які перебувають в Італії (Організатор Ковтюк Наталя)
Все доставлено для наших захисників. Як завжди, перевезення допомоги здійснив своїм транспортом Олександр Єленюк.
А взамін привезли та передали до школи український прапор з автографами наших Героїв.
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
Олімпійський тиждень був насичений та цікавий, а учні з гарним настроєм та масою позитивних емоцій поверталися додому.
Ми ще раз побачили, що в нашій школі ростуть сильні, спритні й сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.
Доброю традицією Олімпійського тижня є проведення «Уроку з чемпіоном».
14 вересня першокласники та другокласники мали можливість побувати на такому уроці.
Назар Луцків — майстер спорту України, тренер спортивного клубу «Централ», бронзовий призер всесвітніх ігор з рукопашного бою, професійний боєць мішаних бойових мистецтв, переможець чемпіонатів України з рукопашного бою і панкратіону. Тренер ознайомив учнів з секретами олімпійських чемпіонів, розповів як бути цілеспрямованими та здоровими. Дітям було надзвичайно цікаво, їх вразили захоплюючі життєві історії чемпіона.
Сподіваємось, що ця зустріч спонукала дітей до занять спортом і у майбутньому матимемо нових олімпійських чемпіонів 🏆
Соцмережі – друзі й вороги, фейки та маніпуляція – на ці теми говорили з восьмикласниками на тренінгу «Медіаграмотність під час війни: як критично оцінювати інформацію»
Тренерами заходу були Ольга Кабан та Христина Пукальська — головні спеціалісти відділу молоді управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації.
Вони мали на меті донести до школярів важливість перевірки та правильного відбору інформації, познайомити з правилами роботи в соціальних мережах, обговорити поняття медіагігієни та медіаграмотності.
Молодь засвоїла важливе правило інформаційної безпеки — ми уважно читаємо і перевіряємо інформацію, шукаємо в різних джерелах, щоб шахраї не мали змоги маніпулювати нами у медіапросторах!
Чернівецька обласна військова адміністрація
Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації
З розвитком технологій і збільшенням поширення цифрових медіа для підлітків як ніколи важливо стати медіаграмотними.
Усвідомлюючи силу медіа, молоді люди можуть стати більш поінформованими споживачами та розуміти, як ставити під сумнів і оскаржувати повідомлення, з якими вони стикаються щодня. Це допомагає їм приймати більш обґрунтовані рішення під час взаємодії з різними типами медіа, будь то телешоу, фільми чи соціальні медіа-платформи.
Як тримати інформаційний фронт у медіа та соціальних мережах розповіли учням 9-х класів Євгенія Блажевська — заступник начальника управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації та Anna Kharena працівник Патрульна поліція Чернівецької області
Важливість цифрової грамотності важко переоцінити. Адже саме завдяки контенту, який ми споживаємо щодня, формується наша особистість.
Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації
Чернівецька обласна військова адміністрація
Виховання дітей у сучасному світі передбачає їх навчання нормам ролі пішохода і пасажира. Адже з кожним роком кількість транспорту збільшується, а його види модернізуються. До того ж у міру дорослішання діти все більше відв’язуються від батьків. Самостійні поїздки до школи і навіть просто прогулянки вулицею роблять дитину повноцінним учасником дорожнього руху.
У рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» заняття з учнями 1-го класу провела працівник Патрульна поліція Чернівецької області Anna Kharena Це була не просто зустріч, а щире безпосереднє спілкування, під час якого першокласники дізналися багато нового та закріпили свої знання з правил дорожнього руху.
Навчання в школі-це не лише уроки! Anna Kharena побажалa учням безпечного й радісного життя, а ми ,в свою чергу висловлюємо подяку представникам @Патрульна поліція Чернівецької області та чекаємо на нову зустріч.
Розпочинаємо тиждень активно і з користю!!!
Їзда на велосипедах – запорука міцного здоров’я. І це стосується не тільки фізичного стану.
Велоспорт – прекрасна можливість звернути увагу на моральне і фізичне здоров’я, навчитися берегти і піклуватися про фізичну форму, звернути увагу на стан екології рідної землі та пригадати правила дорожнього руху.
Учні 9-А класу на велосипедах подолали відстань у 24 кілометри!!! Цей процес супроводжувався шквалом емоцій і радісного сміху.
Юні велосипедисти, ділячись враженнями, казали, що знову залюбки братимуть участь у подібних заходах.
В рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» у нашому закладі освіти були проведені профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху! Вчителі вкотре нагадали школярам правила поведінки на дорозі!
У поняття «грамотність» не варто вкладати тільки вміння читати та писати. Це примітивна частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, одержувати нові знання для себе та передавати їх іншим – це і є грамотність.
Розпочинаємо тиждень фізкультури і спорту позитивно!
Сьогодні на долю нашої країни випали нелегкі випробування, а отже кожен має тримати свій фронт!
У рамках збору коштів для ЗСУ батьками та учнями нашого закладу освіти зібрано 21150 гривень.
Дякуємо кожному, хто долучився! Разом — ми сильніші, а перемога вже близько!
Все буде Україна!💙💛
Вітаємо переможців!!!🎉🎉🎉
Усією шкільною спільнотою радіємо успіхам учнів нашої школи — перемога у Всеукраїнському конкурсі «Європа це я!» — 20 призових місць! Зростання та нових перемог!
Традиційно навчальний рік для школярів розпочинається першим уроком.
Дякуємо Богу!!!
Дякуємо ЗСУ!!!
З Першовереснем, Україно!!!💙💛
Один день із життя солдата
(Олександр Роборчук, житель с.Шилівці, учасник АТО, з 3 березня 2022 року захищає територіальну цілісність України під час повномасштабного вторгнення, виконував бойові завдання на території Харківської, Сумської та Запорізької областей, 116 ОМб)
Сила молитви гасила силу вогню, приборкувала лють лева, припиняла війну, зупиняла битви, розсіювала бурю, проганяла демонів, відкривала двері небес, розривала пута смерті, виганяла хвороби, відбивала злі умисли, втихомирювала землетруси в містах і послані з висот покарання, і людські підступи, і взагалі всякі біди усувала молитва. Молитву ж я, знову-таки, маю на увазі не ту, яка просто лежить на вустах, а ту, що випливає з глибини душі.
Іван Золотоустий «Про незбагненну природу Бога»
Мрія про перемогу… Така близька і така далека. Вона окроплена кровю моїх друзів. Кожен мріє про перемогу. Та чи кожен знає якою ціною ми її здобуваємо?
504 день повномасштабної війни (12 липня).
Сьогодні ми з побратимами вирушили виконувати бойові завдання в напрямку с. Малі Щербаки Запорізької області. Перед цим помолились, випили свяченої води та попросили Божої охорони та допомоги. По дорозі підібрали ще хлопців, в тому числі і 24-річного Мішу.
Бій був важкий…
Першими на поле бою вийшли 3 мінометні розрахунки, в тому числі і я. Зайшовши на позиції, ми встигли облаштуватись і підготувати міномети до наступу. Але рашистський дрон не давав спокою, раз за разом скидав «воги». Далі розпочались обстріли зі всього, що у них є: танки, СПГ, великокаліберні міномети. Цілий день вороги не давали підняти голову з окопів. Молитва весь час була в моїх думках. В ті моменти, коли обстрілюють зі всього, мені здається, що тільки холодний розум і щира молитва допомагає.
Ввечері настало затишшя, проте ненадовго, на декілька годин, після чого обстріли повторились.
505 день (13 липня).
12 година ночі. На вулиці темно, проте коли ведуться обстріли, стає світло, наче вдень. У 00:30 розпочався масований артобстріл наших позицій. При прямому попаданні в бруствер окопу мій побратим Міша отримав два уламкові поранення – в області грудної клітини та ноги. Я отримав контузію середньої важкості. Прийшовши до тями через декілька хвилин, надав першу медичну допомогу другу: зробив тампонаду та наклав турнікет на ногу.
Ми з побратимами виносили з поля бою Мішу, але рашисти не давали змоги вийти з окопу і тому перечікували артобстріл. Коли все затихло, несли Мішу на ношах 1,5 км під обстрілами. Проте, на жаль, його довезти до госпіталя не вдалось… Хлопець помер.
Я повернувся назад на позиції, адже там залишались зброя та наші речі, які необхідно було забрати. Повернувшись в безпечне місце, я відчув сильний головний біль, запаморочення та нудоту. Побачивши, що мені зле, командир віддав команду евакуаційній групі мене також відправити в госпіталь. Там я часто думав про Мішу. Чи все зробив для того, щоб його врятувати? І тут згадав, що коли ми їхали виконувати бойові завдання, то Мішу підібрали вже по дорозі, тобто він не пив з нами свяченої води, не казав молитву. Не знаю, чи вірити в це, чи ні, але, можливо, саме це врятувало нас з побратимами від важких поранень. Адже Міша стояв біля мене, між нами була відстань витягнутої руки. І на його місці міг бути я… Ще всього декілька годин тому ми пили з однієї чашки і їли однією ложкою. І хоч були знайомі менше доби, я запам’ятаю цю молоду людину на все своє життя — 24-річного хлопця, в якого мало бути ще все життя попереду, якби не клята війна. Перемога дістається ціною життів простих людей, їх здоров’ям. Але хто, як не ми, забезпечить вільне майбутнє нашим дітям та онукам? Історію творять звичайні люди, такі як Міша. Тому кожен з нас має пам’ятати, якою ціною ми здобуваємо нашу незалежність.
Пробувши в госпіталі 7 днів, я повернувся в стрій і далі продовжую виконувати бойові завдання.
Автор статті: Кушнір Надія.