2022-2023 І СЕМЕСТР

Війна забрала ще одне життя — загинув наш земляк, відважний Герой Олег Ніврянський. Син, брат, чоловік, тато…
Він віддав своє життя за наш спокійний сон і мирне життя.
Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким загиблого захисника України.
Ми усі в неоплатному боргу перед нашими ангелами-захисниками.
Слава Україні! 💙💛Слава усім її Героям! Вічна пам’ять Олегу!🕯️🕯️🕯️
У нас знову перемога!!!💙💛
Вітаємо учнів початкової школи з перемогою у конкурсі «Я — козацького роду!»
29 призових місць!!!🥈🥈🥈🥇🥇🥇🏆🏆🏆
21 грудня щорічно відзначають знаменну подію – День народження кросворду. Саме в цей день у 1913 році був опублікований перший кросворд, а вигадав його Артур Вінн. На сьогоднішній день існує величезна кількість різних видів кросвордів.Учні 4-А класу провели урок присвячений дню народження кросворду.Де розгадували різноманітні види кросвордів.
Розгадування кросвордів приносить неабияку користь. По-перше, розвиває інтелектульно, по-друге, допомагає удосконалити навички обчислень, перевірити свої знання, зокрема з математики, розширити кругозір. Та й, просто, це цікаве проведення дозвілля.
Особливі надії на Миколая покладають діти, а також ті, кого доля обділила своєю прихильністю, бо щиро вірять, що добрий і всесильний покровитель допоможе здійснити давню заповітну мрію.
Миколай завітав до учнів початкової школи.
Пам’ятаймо, що кожен з нас є помічником Миколая. Поділімося своєю любов’ю, добром і щедрістю душі з ближніми, допоможімо їм відчути радість свята. Аби цього справді казкового дня Святий Миколай завітав до кожної української дитини.
Сердечно бажаємо Всім, здоров’я, добра, радості та великої духовної благодаті. Нехай щедрий Святий принесе мир, щастя, злагоду вашим родинам та благополуччя рідній Україні.
Вітаємо ученицю 7 класу Рябой Ольгу з перемогою у обласному конкурсі дитячих малюнків «Світ проти насильства»!!! Нехай ця перемога радує не тільки тебе, а й друзів, рідних, близьких. Нехай вона стане відправною точкою для нових великих звершень і досягнень, хорошим стимулом і мотиватором для участі в нових конкурсах і змаганнях! Прагни, старайся, досягай, віри в себе ніколи не втрачай!
Патріотизм сьогодні є нагальною потребою і для людей, і для держави, оскільки високий рівень патріотизму громадян забезпечить повноцінний гармонійний розвиток як особистості в державі, так і суспільства в цілому.
Цього тижня на базі Шиловецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулось методичне об’єднання вчителів Захисту України, де учні показали не тільки свої таланти, а й практичні навички у розбиранні та складанні автомата, спорядженні магазину і вдяганні протигазу.
А ще, цінними є розповіді запрошених гостей — волонтера Веселого Володимира Олександровича та військового Токаря Івана Васильовича.
Віримо, що крім приємних хвилин, проведених разом, учні отримали хороший настрій, у них додалося оптимізму, віри у власні сили.
Віримо в Україну!!!💙💛
Віримо у Перемогу!!!💙💛
Його вважають одним із найосвіченіших людей XVIII століття та ставлять поруч із такими філософами як Сократ, Спіноза та Конфуцій.
3 грудня, в Україні відзначають 300-річчя з дня народження українського філософа та педагога Григорія Сковороди.

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.
З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Шиловецькому ОЗО І-ІІІ ступенів проведено лінійку-реквієм «Жнива розпачу»
Події тих років назавжди залишаться темною плямою історії нашої держави.
Вони ніколи не зможуть канути в небуття, адже за масштабом, жорстокістю цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Саме тому уся країна вшановує пам’ять жертв голодомору, життя яких були забрані «не тому що вони були селянами, а тому що вони були УКРАЇНЦЯМИ»
«Гідні бути українцями!» — саме під таким гаслом пройшов урок Я досліджую світ для учнів 4-б класу. Учні долучилися до флешмобу «Жовта стрічка», щоб підтримати всіх українців та українок, які чинять спротив у тимчасовій окупації.
З 5 по 12 листопада проходив Міжнародний двотуровий конкурс мистецтв «Формула успіху ‒ марафон талантів 2022», в якому брали участь талановиті діти України, Польщі, Австрії, Англії, Молдови, Македонії, Словаччини. Серед учасників була учениця 8-А класу Шиловецького ЗЗСО І- ІІІ ступенів Валерія РОЩЕНЮК, яка виборила 1 місце у номінації «Образотворче мистецтво» (керівник Горченко Любов Михайлівна)
Вітаємо з перемогою!!! Творчих задумів та здійснення мрій !!!

Цікаво та пізнавально пройшов День писемності та мови у 3 класі. Учні писали диктант «Батьківщина», переглянули відео про мову, складали вірш Сенкан, провели вікторину до Дня писемності.

«Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова…» — писав Панас Мирний. І це справді так. Українська мова є найціннішим скарбом нашої нації. Вона може втішити серце, загоїти душевні рани, недарма її називають солов’їною.
Учні 4-А класу на уроці української мови писали диктант «Краса рідної мови».
Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.
Радіодиктант національної єдності був започаткований командою Українського Радіо у 2000 році. З того часу він щорічно проводиться у День української писемності та мови.
Уже не перший рік радіодиктант національної єдності збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та пошану до рідної мови. Вкотре до написання радіодиктанту долучаються учні нашої школи.
Цьогоріч тема диктанту «Твій дім». До написання диктанту у закладі долучилися учні 10-11-х класів.
Проведення подібних заходів дозволяє не лише перевірити знання рідної мови, а й відчути солідарність з усіма, хто шанує українську мову та розуміє важливість її розвитку і збагачення

9 листопада — День української писемності та
мови.
Українська література — це література заборонених і загиблих, розстріляних і
зацькованих, вигнаних і забутих, через століття згаданих, через півстоліття надрукованих.
© Ліна Костенко

У рамках реалізації Стратегії популяризації української мови «Сильна мова — успішна держава» вчителями початкових класів Ольга Сергіївна Гончар та Людмила Стрільчук проведено заняття «Цікаво про українську мову».

КОНФЕРЕНЦІЯ «МОЯ БАТЬКІВЩИНА – УКРАЇНА»
28 жовтня 2022 року в актовій залі Клішковецької сільської ради було проведено краєзнавчу конференцію «Моя Батьківщина – Україна», у якій взяли участь 11 гуртківців закладів загальної середньої освіти Клішковецької територіальної громади.
Учасники конференції представили свої науково-практичні роботи, звітували про здобутки, ілюструючи їх фотографіями, слайдами, відеофільмами, знятими під час проведення краєзнавчо-пошукових експедицій. Різні за напрямами, змістом, стилем викладу, виступи учасників конференції свідчать про велику любов молодого покоління до рідного краю та України, дбайливе ставлення юних краєзнавців до природи, народних традицій, історичного минулого Буковини і України.
Переможцями на секції «Географія рідного краю» визнано Кирилюка Миколу та Турянську Евеліну, учнів ОЗО «Клішковецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» (керівники Олена Кирилюк та Світлана Палагнюк ) за роботу «Поширення ураженої галами Шипшини звичайної на території села Клішківці».
На секції «Козацькому роду нема переводу» успішно представив своє ґрунтовне дослідження Волос Віталій, учень ОЗО «Клішковецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» «Філіпп Чорнобров – клішківчанин, художник, філософ» (керівник Марія Попова).
За представлення роботи «Клішковецькі барви – то душі розмай» на секції «Із батьківської криниці» відзначено Павлишену Каріну, ученицю Клішковецького ОЗО ім. Л. Каденюка, (керівник Люся Біла).
На секції «Духовна спадщина мого народу» найвищу оцінку отримала робота Шумович Оксани, учениці ОЗО «Клішковецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» «Родинне виховання на Хотинщині в першій половині XX ст.» (керівник Людмила Бучача).
Глибиною дослідження, унікальними пошуковими та якісно оформленими ілюстративними матеріалами вирізняється робота «Геологія та неотектоніка Хотинської височини» Шампанського Максима, учня ОЗО «Клішковецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» (керівник Сергій Кирилюк).
На секції «З попелу забуття» переможницею визнано Яковець Альбіну (керівник Григорій Яковець), яка яскраво та емоційно представила дослідження «Моя зброя — різець» про героїчну боротьбу Ніла Хасевича, його діяльність в ОУН та УПА.
Незабутнє враження на учасників конференції справив виступ на тему «Мій батько — герой» Робочук Валерії, учениці ОЗО «Шиловецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» про участь її батька Робочука Олександра в АТО в 2014 – 2015, 2022 роках.
Цікавими та змістовними були виступи юних краєзнавців: Різник Анастасії, учениці ОЗО «Перебиковецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» — «Моє рідне село, маленька крапелька величної держави», Білинської Єви, учениці філії «Малинецький ЗЗСО І-ІІ ступеня – ЗДО» — «Як козаки спасали Європу», Чорної Анастасії, учениці ОЗО «Шиловецький ЗЗСО І –ІІІ ст.» — «Іван Сірко», Александрової Віталіни, учениці філії «Малинецький ЗЗСО І-ІІ ступеня – ЗДО» — «Значення бджіл у природі та житті людини».
Попереду у юних краєзнавців – нові пошуки, дослідження, знахідки, відкриття на славу рідного краю та України.
4 жовтня – Всесвітній день тварин. Саме тому з 2 по 6 жовтня за ініціативи Фонду «Щаслива лапа» та підтримки МОН України в нашому закладі освіти проходив «IIІ Всеукраїнський урок доброти» про гуманне та відповідальне ставлення до тварин! На уроці вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження.
🔶 В історії людства є події, трагічність яких з відстані років набирає набатного звучання, застерігаючи суспільство від їх повторення. Одна з таких найтрагічніших сторінок історії – трагедія Бабиного Яру.
🔶 Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту, найбільшого інтернаціонального цвинтара в Україні.
🔶 81 рік тому, наприкінці вересня – початку жовтня 1941 року, на колишній київській околиці у Бабиному Яру фашистами було розстріляно сотні тисяч людей, головним чином євреїв. Але й пізніше саме сюди, у Бабин Яр, привозили на страту – людей різних національностей, військових і цивільних. Загибель єврейського населення стала
19 вересня – день народження смайлика!
Ось уже майже 40 років люди користуються смайликами для вираження своїх емоцій. Таку ідею запропонував своїм колегам 19 вересня 1982 року американський професор Скотт Фалман.
6 цікавинок про ці кумедні символи!
1. Найпопулярніший смайл у Twitter
Найвживанішим у Twitter є смайл зі сльозами радості. За ним іде усміхнене обличчя з серцем та смайл, що плаче.
2. Популярність смайла залежить від країни, у якій проживає користувач.
3.Японці використовують горизонтальні емотікони Emoji. Їх не потрібно перевертати, при цьому вони нагадують міміку персонажів з аніме та манги.
(😊) – це радість (досить стримана і саме чоловіча, а не жіноча!)
(@_@) – це подив!
(o_O) — це шок!
4.Солодощі, що посміхаються
«Солодкі смайлики» замість мармеладних ведмедиків!
У 2011 році компания Haribo запропонувала свій новий продукт. У банці є 75 смайликів з фруктового мармеладу та лакриці, що піднімуть вам настрій.
5.Світовий рекорд
Знову та знову проводяться акції та флешмоби, у яких люди складають смайлики. 3737 людей в Індії, які зібралися разом, склали обличчя, що посміхається, діаметром 43,5 метри!!!
6. Малювання знаками
За допомогою емотіконів навіть часто зображують художніх персонажів та історичних персон (звичайно ж, найвідоміших!).
💙💛 18 вересня Україна відзначає День Батька.
Кожній дитині важливо знати, що в цьому світі є такий великий, відважний і сміливий Герой, який ніколи не дасть в образу, і звуть його «ТАТО».
Щирі вітання сьогодні усім татусям! Знайте — ви найкращі, найсміливіші, найдобріші і найдорожчі.❤️❤️❤️
Навчання в школі-це не лише уроки! Це галасливі перерви, бесіди з друзями і цікаві зустрічі… Саме такою була сьогодні зустріч наших першокласників з представниками Патрульної поліції Чернівецької області Anna Kharena Це була не просто бесіда , а щире безпосереднє спілкування, під час якого учні дізналися багато нового та закріпили свої знання з правил дорожнього руху.
Поліцейські побажали учням безпечного й радісного життя, а ми, в свою чергу висловлюємо подяку представникам Патрульної поліції та чекаємо на нову зустріч.
Виховуючи юних патріотів, виховуємо сильний і незламний народ. Патріотизм, виховує великих людей, які не рахуються із ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріотизм породжує впевненість у собі, волю до перемоги, віру в свою націю, свій народ, він перетворює звичайну людину в безстрашну, яка не відчуває страху і болю, ідучи впевнено і безстрашно до своєї мети. Дякуємо Управління молоді та спорту Чернівецької облдержадміністрації, Патрульна поліція Чернівецької області, Anna Kharena за проведений захід. Це було круто, патріотично і пізнавально. Надіємось на подальшу співпрацю.
Все буде Україна! 💙💛
Дякуємо ЗСУ за звільнені міста і села. Дякуємо всім, хто наближає перемогу!!!
200 днів героїчного опору. Дякуємо, наші воїни світла, які тримають Україну і небо над нами!
Все буде Україна!!! 💙💛
Нехай новий навчальний рік буде мирним…
Все буде Україна!!! 💙💛
Дорогі учні, вчителі, батьки!
За свою 71-річну історію наша школа ще такого 1 вересня не пам’ятає.
Вперше не чуємо сміху першокласників, не йдуть востаннє з зажурою на свято випускники, не дзвонить перший дзвінок.
Повноцінного свята Першого дзвоника яке ми проводили попередні роки, у цей рік, рік війни, немає.
Та попри все бажаємо дітям гарної успішності у новому навчальному році, цікавих подій, щирої дружби, гарних оцінок, здоров’я і навчання без тривог.
Вчителям бажаємо терпіння і сил, батькам — мудрості і витримки, міцного здоров’я і хорошої співпраці на благо України під мирним небом!